Jakie badania wykonuje ginekolog?

05/08/2010 // by admin

Ginekolog warszawa wykonuje szereg rożnego rodzaju badań nie tylko kontrolnych. Mają na celu one zdiagnozowanie dolegliwości lub po prostu kontrolę stanu zdrowia pajetki. Jednym z takich badań jest usg ginekologiczne wykonywanym często w trakcie prowadzenie ciąży zagrożonej. Ale ciąża i usg to oczywiście niejedyne badanie wykonywane przez lekarza ginekologa.

Do pozostałych nalezą między innymi  wymaz  z pochwy mający na celu sprawdzanie prawidłowego odczynu kwasowego tego narządu. Można tez po prostu zbadać pochwę za pomocą odpowiedniego wziernika dostosowanego do rozmiarów kobiecego narządu.

Kobiece narządy rozrodcze są bardzo skomplikowane oraz podatne na wszelkiego rodzaju schorzenia. Typowe badania ginekologiczne nie są wstanie zdiagnozować poważniejszych chorób takich jak rak szyjki macicy. Aby dowiedzieć się o istnieniu takich choroby lekarz musi pobrać próbkę materiału i wysłać go do odpowiedniego badania. Na wyniki czeka się zwykle kilka tygodni. Natomiast wiele innych schorzeń lekarz może rozpoznać na miejscu jak choćby kiłę.

Dodaj komentarz